تماس با شرکت :

43489111 – 021

تماس با واحد فروش :

43489137 – 021

تماس با واحد پشتیبانی :

43489148 – 021

43489149 – 021

ساعات کاری شرکت :

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 17:00

پنج شنبه از ساعت 9:00 الی 13:00

آدرس :

خیابان بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی،نبش خیابان سام، پلاک 7

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

 

ترازوی دیجیتال

سامانه سام سیروان > ترازوی دیجیتال

ترازوی دیجیتال

ترازو چیست ؟

ترازو دیجیتال، ترازو دستگاهی جهت تعیین وزن اجسام می‌باشد که از سالیان دور نیاز انسان‌ها در مصارف گوناگون بوده است، در مواردی نیز علاوه بر وزن کلی اجسام، وزن ترکیبی اجسام نیز توسط ترازو توزین می‌گردد، ترازوی طلا کشی که به ترازو زرگری نیز معروف می‌باشد که در زمان توزین، ترازو، وزن طلای به کار رفته در اجسام، توزین و مشخص می‌نماید، در نمونه دیگر می‌توان تعیین وزن و ترکیب وزنی آلیاژهای فلزی را نام برد.

ترازو یکی از قدیمی‌ترین ابزار جهت اندازه‌گیری می‌باشد، که گذشته صنعت ترازو به حدود ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد، با توجه به مقبره‌های فراعونه مصر دیده می‌شود که نقاشی ترازو نیز بر روی مقبره‌ها حکاکی و درج گردیده است، همچنین در زمان عهد عتیق به ترازو نیز اشاره‌های کوچکی گردیده است.

در زبان عربی نام ترازو، میزان می‌باشد که در قران کریم نیز ترازو را با این نام به عنوان بر پا دارنده عدل و وسیله‌ای جهت سنجش معرفی شده است.
ترازو در گذشته کاربرد دیگری داشت که جهت اندازه‌گیری زمان نیز به کار می‌رفت، در ریاضیات نیز از ترازو برای به دست آوردن نسبت مستقیم و معکوس استفاده می‌گردید.
ترازو امروزه در مدل‌های بسیار متنوع در حال تولید و پیشرفت می‌باشد، ترازو سال‌های زیادیست که از مدل ترازوی قپانی، ترازوی عقربه‌ای به ترازوی دیجیتالی تغییر یافته و ابزار استفاده شده در ترازوی دیجیتال نسبت به ترازو عقربه‌ای بسیار حساس‌تر و دقیق‌تر گردیده است، دقت ترازو دیجیتال امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخودار می‌باشد که از این جهت نیز تنوع محصولی ترازو آغاز گردید.

ترازوها در مدل ترازو آزمایشگاهی، ترازو صنعتی، ترازو فروشگاهی در حال تولید می‌باشند که تنوع مدل‌های معرفی شده ترازو نیز خود به گروه‌های دیگری تقسیم می‌گردد.

ترازو متشکل از قطعاتی ست که با هماهنگ و تنظیم شدن به صورت همزمان و وابسته به یکدیگر عمل توزین را به نتیجه می‌رسانند.

نمایشگر: نمایشگر جهت نمایش توزین انجام شده توسط ترازو می‌باشد.

ساده‌ترین ترازوها از یک شاهین و دو پله (کفه) تشکیل می‌شود. جسم را برای وزن کردن در یک پله و وزنه‌ها را در پلة دیگر قرار می‌دهند تا شاهین به حالت تعادل درآید و وزن جسم معلوم گردد. اساس کار این ترازوها بر قوانین اهرم است و دانشمندان عالَم اسلام، آرای مختلفی درباره به کارگیری آن داشته‌اند.

ترازو دیجیتال

در گذشته جهت توزین مواد از ترازو  کفه ای یا باسکول قپانی استفاده می‌شد که احتمال خطا درتوزین وجود داشت، ترازوهای دو کفه‌ای توسط سنگ‌هایی با ظرفیت مشخص و تنظیم شده عملیات توزین را انجام می‌دهند، این سنگ‌ها با اندازه‌های متفاوت نسبت وزن سنگ‌ها ، اندازه ترازوها، نیز گوناگون طراحی می‌گردد، البته این سنگ‌ها جهت کالیبره نمودن ترازوی دیجیتالی امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا باسکول یا ترازوی دیجیتال؟

استفاده از ترازوی دیجیتال و باسکول دیجیتال از جهات مختلفی حائز اهمیت می‌باشد، ترازوی دیجیتالی دارای حساسیت بالا در توزین می‌باشد که با محاسبه دقیق وزن در مدت زمان اندکی در اکثر فروشگاه‌ها جایگزین ترازو قپانی گردیده است. دیجیتال با داشتن نمایشگر وزن، قیمت واحد، قیمت کل روند توزین را برای مشتری واضح نموده و از صحیح بودن فروش آگاه می‌نماید و این خود امر حائز اهمیتی می‌باشد که در ترازو ساده رعایت نمی‌گردید.

ترازو دیجیتال در فروشگاه‌ها

ترازو دیجیتال در فروشگاه‌ها، ماده ۷۱ قانون نظام صنفی: به منظور تسهیل در ارائه خدمات توسط واحدهای صنفی و نیز ثبت و مستندسازی فعالیت‌های این گروه، نیاز می‌باشد که هر فروشگاه و مرکز ارائه خدمات به ترازو دیجیتالی و صندوق فروشگاهی مجهز گردد، علاوه بر دیجیتالی بودن سیستم، ترازو پرینت دار بوده این به معنای دارا بودن پرینتر جانبی یا داخلی است.

a