تماس با شرکت :

43489111 – 021

تماس با واحد فروش :

43489137 – 021

تماس با واحد پشتیبانی :

43489148 – 021

43489149 – 021

ساعات کاری شرکت :

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 17:00

پنج شنبه از ساعت 9:00 الی 13:00

آدرس :

خیابان بیهقی، خیابان چهاردهم شرقی،نبش خیابان سام، پلاک 7

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

 

فیش پرینتر

سامانه سام سیروان > فیش پرینتر

دستگاه فیش پرینتر

فیش پرینتر (پرینتر حرارتی) چیست و چگونه کار می‌کند؟

فیش پرینتر از متداول‌ترین دستگاه‌های خروجی در کامپیوتر است که از آن به منظور چاپ اطلاعات استفاده می‌شود. کاربران کامپیوتر صرفنظر از نوع استفاده ، ممکن است در مقاطع زمانی خاصی نیازمند استفاده از فیش پرینتر باشند. فیش پرینترها دارای انواع متفاوتی می‌باشند. فیش پرینترهای جوهرافشان، لیزری تک رنگ و لیزری رنگی، سه گروه عمده از فیش پرینترهای موجود می‌باشند. هر یک از فیش پرینترها (از فیش پرینترهای جوهر افشان تا فیش پرینترهای لیزری) دارای طراحی منحصربه‌فرد خود بوده و بمنظور اهداف و کاربردهای خاصی ، طراحی شده‌اند.

مکانیزم جدید چاپ تحت عنوان چاپ با حرارت یا فیش پرینترهای حرارتی معرفی شده‌اند. در این نوع چاپ نیاز به جوهر نیست در واقع هد دستگاه توسط ایجاد حرارت بر روی کاغذ می‌نویسد. البته باید توجه داشت که کاغذ از نوع خاص می‌باشد و در واقع در این مکانیزم نیاز به کاغذی داریم که در مقابل حرارت حساس بوده و واکنش نشان دهد.

فیش پرینترها در دو نوع تک‌رنگ (سیاه و سفید) و ۲ رنگ در بازار موجود است که کارایی نوع ۲ رنگ آن به علت عدم وجود کاغذ دو رنگ در بازار ایران مانند پرینترهای تک رنگ است.

 مزایای فیش پرینتر:

عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس مداوم و شارژ: این فیش پرینترها نیازی به شارژ ندارند و سال‌ها بدون نیاز به هیچ گونه سرویسی کار می‌کنند.

سرعت بالا در چاپ: سرعت صدور فیش یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتری و بالا بردن راندمان کاری می‌باشد که این فیش پرینترها با سرعت بسیا بالای خود به شما در رسیدن به این مهم کمک می‌کنند.

 هزینه پایین چاپ: فیش پرینترها نیاز به جوهر ندارند و در ضمن کاغذ مصرفی این پرینترها (رول حرارتی) بسیار ارزان می‌باشد. در صورت استفاده از فیش پرینتر هزینه نهایی هر قبض یا پرینت ۱۵ سانتی تقریباً ۱ تومان می‌باشد!

کار در سکوت: هنگام کار فیش پرینتر حرارتی صداهای ایجاد شده توسط فیش پرینترهای سوزنی و لیزری را نمی‌شنویم و از این حیث با آرامش محیط کار مواجه شویم.

بر طرف نمودن مشکل کمبود جا: فیش پرینتر نسبت به انواع لیزری و سوزنی بسیار حجم کمتری از فضا را اشغال کرده، لذا مشکل اشغال فضای میز کار را تا حدودی مرتفع می‌نماید.

کاهش هزینه‌های جانبی: شاید برای خرید فیش پرینتر مبلغی بیش از پرینترهای دیگر هزینه کنید، ولی با توجه به کاهش هزینه‌های جانبی (کاغذ ارزان، عدم نیاز به شارژ جوهر و عدم نیاز به سرویس) بعد از چند ماه با توجه به صرفه‌جویی انجام شده هزینه خرید فیش پرینتر به شما باز می‌گردد.

این خصوصیات منحصر به فرد فیش پرینتر سبب شده که این پرینترها به طور گسترده در جاهایی مثل رستوران‌ها، دستگاه‌های خود پرداز بانک‌ها (ATM)، داروخانه‌ها، تاکسی سرویس‌ها و پیک‌های موتوری، دستگاه‌های نوبت‌دهی، سینماها، فروشگاه و… مورد استفاده گسترده قرار گیرد.

پورت‌های اتصال به کامپیوتر:

اکثر فیش پرینترها با پورت‌های زیر در بازار موجود است که هنگاه خرید باید نوع پورت را انتخاب کنید. البته امکان تعویض پورت بعد از خرید هم وجود دارد:

پورت ‌موازی (Parallel): این پورت یک پورت استاندارد جهت اتصال فیش پرینتر می‌باشد و از مزایای آن عدم نیاز به نصب درایور و سرعت بالای آن می‌باشد.

 پورت ‌سریال(COM): از این پورت معمولاً برای مسافت‌های بیشتر از ۱۵ متر استفاده می‌شود. سرعت این پورت هنگام پرینت نسبت به پورت‌های دیگر پایین‌تر است.

پورت USB: این پورت وجود آن بر روی تمامی لپ تاپ‌ها می باشد. از این پورت معمولاً در صورت عدم وجود پورت پارارل استفاده می‌شود. اشکال این پورت نیاز به نصب مجدد درایور فیش پرینتر در صورت قطع و وصل کردن سیم و همچنین برد کم آن می‌باشد.

پورت شبکه (Ethernet): از این پورت معمولا در محل‌هایی که تعداد کامپیوترها یا پرینترها زیاد است و یا فاصله فیش پرینتر تا کامپیوتر بیشتر از ۴۰ متر است استفاده می‌شود. قیمت این پورت از سایر پورت‌ها بالاتر می‌باشد.

 برای مشاهده فیش پرینترهای موجود در سایت به همراه قیمت‌ها می‌توانید به فیش پرینتر مراجعه نمایید.