Contact the company:

02143489111

Contact sales:

02143489137

Contact support:

02143489148

02143489149

Company working hours:

Saturday to Wednesday from 9:00 to 17:00

Thursday from 9:00 to 13:00

Address :

No. 7, Unit 1, Sam St.,14 East St., Beyhaghi Blvd., Argentina Square, Tehran

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

02143489187

info@sirvansystem.com

۱۰ چیز کاملا متفاوت که اگر تمام ایده‌های استیو جابز تحقق می‌یافت شاهد انجام آنها بودیم!

۱۰ چیز کاملا متفاوت که اگر تمام ایده‌های استیو جابز تحقق می‌یافت شاهد انجام آنها بودیم!

۱۰ چیز کاملا متفاوت که اگر تمام ایده‌های استیو جابز تحقق می‌یافت شاهد انجام آنها بودیم!

استیو جابز فقید به هر صنعتی که نزدیک شد، تغییرات زیادی را در آن ایجاد کرد. از محاسبات و ارتباطات گرفته تا آموزش و سرگرمی! فروش بیش از ۸۰۰ میلیون دستگاه آی‌پاد، آیفون، آی‌پد و مک توسط کمپانی اپل در دو دهه‌ی گذشته شاهدی بر این مدعاست.

با این وجود خیلی از ایده‌های جابز به بازار راه پیدا نکرد و یا در وسط راه دچار تغییرات زیادی شد. می‌توان گفت اگر بیشتر طرح‌های این مدیر عامل دمدمی مزاج! بی‌نتیجه نمی‌ماندند، دنیای ما از اساس متفاوت با اکنون بود. در ادامه‌ی بحث، این موضوع را بررسی می‌کنیم که “دنیا با تکمیل تمام دستاوردهای استیو” به چه شکل می‌شد؟

ایده‌های استیو جابز

۱- آیفون هنوز کوچک بود

آیفون ۶ با سایز ۴.۷ اینچ و آیفون ۶ پلاس با سایز ۵.۵ اینچ بزرگترین گوشی‌های هوشمند اپل هستند که تاکنون ساخته شده‌اند و البته بالاترین سرعت فروش را در بازار داشته‌اند. با این حال، چنانچه استیو جابز مطابق راه و روش خودش پیش رفته بود، این دو هرگز وجود نداشتند!

ایده‌های استیو جابز

در جولای ۲۰۱۰، در یک کنفرانس مطبوعاتی که پس از مشکل معروف آنتن‌گیت آیفون ۴ برگزار شد، جابز اعتراف کرد که شاید یک گوشی بزرگتر بتواند مشکلات آنتن‌دهی آیفون را برطرف کند اما هیچ وقت کسی یک تلفن همراه بزرگ نمی‌خرد که نتواند راحت آن را در دست گیرد.

بعدها این جمله‌ی معروف جابز “هیچ وقت کسی یک تلفن همراه بزرگ نمی‌خرد” به عنوان یک آگهی کنایه‌آمیز! در تبلیغات فبلت گلکسی‌نوت کمپانی سامسونگ مورد استفاده قرار گرفت.

۲- آی‌پد هنوز بزرگ بود

“نظر من این است که تبلت‌های ۷ اینچی تولید شده در بدو ورود به بازار، مرده‌اند!”

ایده‌های استیو جابز

این کلمات، کلمات جابز است که در کنفرانس تلفنی صورت گرفته با تحلیلگران وال‌استریت در اکتبر ۲۰۱۰، گفته شد. اما یک سال بعد از درگذشت آقای مدیر عامل، اپل تصمیم به فروش “مینی آی‌پد” گرفت که تنها ۰.۹ اینچ بزرگتر از تبلت‌های ۷ اینچی بودند. این مینی آی‌پدها با استقبال مشتری‌ها روبرو شد و نسبت به تبلت ۱۰ اینچی مورد علاقه‌ی جابز، ارزان‌تر، کوچکتر، سبک‌تر و پر فروش‌تر بود.

۳- اسم فعلی مکینتاش، «بایسیکل» بود!

در سال ۱۹۸۰، جابز تصمیم داشت که اسم کامپیوتر مکینتاش در حال ساخت را، “بایسیکل” بگذارد و دلیلش هم این بود که “کامپیوترها، مانند یک دوچرخه برای مغز عمل می‌کنند.

ایده‌های استیو جابز

خوشبختانه با این ایده موافقت نشد و جابز هم پافشاری نکرد! “مک من” به جای “آی مک” و “تله‌پاد” و “موبی” یا “تری پاد” برای آیفون از دیگر اسامی عجیب و غریب انتخابی جابز بودند.

4- برخی محصولات اپل توسط کمپانی سونی ساخته می‌شد!

استیو جابز نظری توام با تحسین و تمجید نسبت به محصولات کمپانی سونی داشت. بنا به گفته یک روزنامه‌نگار ژاپنی که این داستان را از مدیرعامل سابق سونی نقل می‌کند، مدیر اپل در سال ۲۰۰۵ به مدیر سونی پیشنهاد داد که سیستم عامل مکینتاش بر روی سری وایو (Vaio) نصب شود.

ایده‌های استیو جابز

در آن زمان، Vaio با سیستم عامل ویندوز سازگاری خوبی داشت بنابراین با پیشنهاد جابز موافقت نشد و سونی کل سری کامپیوترهای Vaio خود را در اوایل همان سال فروخت.

۵ – اسم مرورگر سافاری «فری دام» بود و دستیار شخصی اپل هر چیزی غیر از سیری نام داشت!

بنا به گفته‌ی “دان ملتون” – برنامه‌نویس سابق اپل که به تازگی بازنشسته شده است – جابز تمایل داشت که اسم مرورگر اپل را “فری دام” بگذارد. زمانی که ملتون اولین بار پیشنهاد اسم سافاری را شنید، تناسب معنایی خوبی به عنوان اسم مرورگر در آن احساس کرد. خوشبختانه جابز و بقیه‌ی اعضای تیم در این زمینه با او هم نظر بودند.

ایده‌های استیو جابز

اسم “سیری” به عنوان دستیار شخصی iOS برای استیو جابز یک معضل هضم‌نشدنی بود و با این نام مخالف بود! با این حال پس از رایزنی‌هایی که با همکار سازنده‌اش داگ کیتالوس داشت، سرانجام با این اسم موافقت کرد، چرا که ایده‌ی بهتری برای نام دستیار شخصیiOS نداشت. بنابراین نام سیری بر روی آیفون 4S ماندگار شد.

۶- آیفون به رنگ سفید عرضه نمی‌شد

صرف‌نظر از این که امروز گجت‌های موبایل و کامپیوتر اپل سفید و براق هستند، در ابتدا جابز با استفاده از این رنگ برای این ابزارها مخالف بود.

ایده‌های استیو جابز

به نقل قول از کتابی که سال گذشته درباره‌ی آقای جاناتان آیو منتشر شد، پس از این که آی‌مک‌های چند رنگ در اوایل سال ۲۰۰۰ تولید شد، مدیر اپل به وسیله‌ی مسئول طراحی‌اش، “جانی آیو” متقاعد شد که رویکردش را تغییر دهد و از رنگ “خاکستری صدفی” (که رنگی نزدیک به سفید است) برای بعضی محصولاتش استفاده کند.

۷- تلویزیون اپل بیشتر شبیه به کنسول بازی Wii بود

بر اساس ایمیل‌های داخلی شرکت و همچنین برگه‌های ثبت اختراع پر شده، جابز درگیر ایده‌ی ساخت ریموت کنترل جادویی برای اپل تی‌وی بود.

ایده‌های استیو جابز

با اینکه در نهایت اپل از این ایده دست کشید اما هنوز جای خالی ریموت کنترل جادویی اپل در قفسه‌های فروشگاه‌های اپل احساس می‌شود.

8- فرزندان استیو اجازه‌ی استفاده از آن را نخواهند داشت.

جابز و مجموعه‌ی اپل راهی طولانی را پشت سر گذاشتند تا بتوانند یک حس “ارتباط نزدیک” بین ابزارها و مشتریان ایجاد کنند. هر چند که این حس تنها منحصر به بزرگسالان می‌شد. جابز به فرزندان خود اجازه‌ی استفاده از برخی محصولات کمپانی اپل را نمی‌داد.

ایده‌های استیو جابز

هنگامی که در مراسم رونمایی آی پد ۲ یک خبرنگار از جابز پرسید: “نظر فرزندان شما درباره این ابزار کودک‌پسند چیست؟” جابز پاسخ داد: “آن‌ها از این وسیله استفاده نکرده‌اند! ما در خانه برای کودکانمان محدودیت‌هایی در استفاده از تکنولوژی داریم.”

۹- وای‌فای برای همه مجانی می‌شد

اوایل سال جاری یک روزنامه‌نگار با نام والت ماسبرگ، خاطرنشان کرد که جابز نقشه‌هایی برای فراهم کردن وای‌فای مجانی برای عموم افراد داشت. راه حلی که محصول آیفون جدید و زیبایش را از مشکلات ناشی از شبکه‌های کم سرعت و کند اینترنت ۲G نجات دهد.

ایده‌های استیو جابز

بنابر گفته‌ی ماسبرگ، جابز قصد نداشت که اپل را در اجرای این نقشه دخالت دهد، بلکه تصمیم داشت از طریق گردهمایی با ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت، یک برنامه به اشتراک‌گذاری روتر بین همسایه‌ها را آغاز کند. چیزی که امروزه قابل تصورتر از گذشته است.

۱۰- اپل هرگز تلویزیون HD تولید نمی‌کرد!

یکی از مواردی که استیو جابز در آن صراحتاً تاکید داشت این بود که کمپانی‌اش هیچگاه تلویزیون نخواهد ساخت! یکی از بنیانگذاران شرکت اپل به نقل از استیو جابز در کتابی نوشته است: “تجارت در زمینه‌ی تلویزیون وحشتناک است. تجارت در این زمینه گردش ندارد و تنها بودجه شرکت را هدر می‌دهد.”

ایده‌های استیو جابز

با این حال، هنوز هم شایعاتی وجود دارد که اصرار دارند تا سال ۲۰۱۵ اپل از تلویزیون‌های صفحه تخت خود رونمایی خواهد کرد. آیا با تولید تلویزیون برند اپل، یکی دیگر از عقاید استیو نادیده گرفته خواهد شد؟؟؟

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.