Contact the company:

02143489111

Contact sales:

02143489137

Contact support:

02143489148

02143489149

Company working hours:

Saturday to Wednesday from 9:00 to 17:00

Thursday from 9:00 to 13:00

Address :

No. 7, Unit 1, Sam St.,14 East St., Beyhaghi Blvd., Argentina Square, Tehran

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

02143489187

info@sirvansystem.com

هفت نشانه که شما در حال از دست دادن مشتریانتان هستید!

هفت نشانه که شما در حال از دست دادن مشتریانتان هستید!

داشتن مشتریان دائمی و وفادار، آرزوی هر صاحب کسب و کار و تجارتی است. به خصوص این امر برای کسب وکارهای کوچک مایه دلگرمی و آرامش خاطر است. تعجبی نیست که از دست دادن مشتریان دائمی برای هر ارزش آفرینی، بسیار ناراحت کننده و برای کسب و کارش بسیار ضرر آفرین باشد.

در این نوشته، قصد داریم، به تجربه و بر اساس مطالعات و بررسی ها، تعدادی از دلایلی که باعث می شود کارآفرینان و ارزش آفرینان تجارت ها و کسب و کارهای کوچک، مشتریان دائمی شان را از دست بدهند، طرح نمایم.

آگاهی از این موارد، می تواند به شما این هشدار را بدهد که آیا در حال از دست دادن مشتریان دائمی تان هستید یا نه؟ و در صورتیکه جواب مثبت باشد، به شما به کمک کند تا جلویش را بگیرید.

ضمنا، از شما خواننده گرامی دعوت می شود تا نظرات و دیدگاه های خود را به دیگر خوانندگان و مخاطبان خوشفکری، به اشتراک بگذارید.

دلایل از دست دادن مشتریان:

همیشه نمی توان تشخیص داد که قطع ارتباط کاری یک مشتری با ما چه هنگام خواهد بود. متاسفانه بیشتر مشتریان نظرشان را درباره کسب و کار ما به صورت مستقیم بیان نمی کنند درنتیجه تشخیص اینکه چرا و در چه زمانی، مشتری دائمی مان از خدمات ما ناراضی شده است دشوار خواهد بود. در نتیجه روزی فرا می رسد که کاسه صبرشان لبریز می شود و می روند و تجربه نشان داده است که جلب دوباره اعتمادشان و برگرداندن آنان، خیلی سخت خواهد بود.

1: تعداد تماس ها کاهش چشمگیری یافته است:

بعضی وقت ها عدم وجود تماس و ارتباط زیاد می تواند به دلایل شخصی و یا نحوه کاری مشتریان باشد، اما اگر این امر ادامه یابد و بیشتر شود، می تواند علامت خطر باشد. ممکن است دلیلش این باشد که مشتری شما، علاقه اش را به پروژه، خدمات و یا محصول شما از دست داده باشد یا از رویارویی و برقراری تماس با شما خیلی احساس راحتی نداشته باشند و از نحوه برخورد شما خوششان نیاید.

2: پرداخت ها و دستمزدها عقب می افتند:

همه ما از پرداخت های به تقویق افتاده بدمان می آید. ما روی دریافت به موقع این دستمزدها برای پرداخت هزینه ها و وام هایمان حساب می کنیم. البته، پرداخت با تاخیر دستمزدها، می تواند بیش از اینکه آزار دهنده باشد، حاوی پیامی باشد مبنی بر اینکه مشتری ما از خدمات ما رضایت کامل را ندارند. و یا اینکه ما تنها کسی نیستیم که در پرداخت هزینه هایمان مشکل داریم و مشتری مان دچار فشار و رکود اقتصادی شده است.

3: مشتریان بیش از اندازه انتقاد می کنند:

نارضایتی مشتریان می تواند رابطه مشتری و پیمانکار را به هم بریزد. هرگاه احساس کردید که مشتریتان بیش از حد معمول به جزئیات کار شما اصطلاحا گیر می دهد و انتقاداتش بیشتر، مثل بهانه گیری به نظر می آید، آنگاه بهتر است به فکر چاره باشید و به دنبال دلایل پشت پرده انتقادات و نارضایتی مشتریتان بگردید. مهمتر از همه اینکه، به این انتقادات، با خشم و عصبانیت برخورد نکنید.

4: مشتریان بیش از اندازه تعارفی هستند:

گاهی وقتها یک مشتری بیش از اندازه لازم تعارف و تشکر می کند. آنهم برای انجام کارهایی که شما می دانید که کار خیلی مهمی نبوده و یا آنقدرها هم شایسته آنهمه تمجید و تعارف نیست. در این صورت، هشیار باشید که این حالت می تواند علت دیگری داشته باشد.

5: مشتریانتان برای جذب ایده ها و پیمانکارانی برای اجرای پروژه ای به طور عجیبی شبیه کار شماست، تبلیغات می کنند:

یکی از مهمترین علائمی که به شما می گوید که ممکن است به زودی کار و پروژه خود را از دست بدهید این است که به طور مثال در زمانی که به دنبال پروژه ها و کارهای جدید می گردید ناگهان با تبلیغات و درخواست های کار مواجه شوید که توسط مشتری شما اعلام شده است برای انجام کاری که بسیار به پروژه ای که در حال انجامش هستید شباهت دارد. در این حالت برای اینکه تکلیف کار روشن شود بهتر است به طور مستقیم این مساله را با مشتری در میان بگذارید که آیا او به فکر جایگزین کردن شماست یا نه.

6: سوتی بدی داده باشید:

اشتباه در هنگام اجرای کارها برای هر کارآفرینی ممکن است پیش بیاید. که در نتیجه آن، مشتری حق دارد به طور طبیعی، ناراحت و نگران شود. در این صورت اگر برای حل مشکل و جبران اشتباه، تلاش بیشتری نکنید، آنگاه ممکن است مشتریتان تصمیم به جایگزینی شما به فردی با دقت و احتیاط بیشتر بگیرد تا خیالش راحت باشد که آن اشتباه دوباره پیش نخواهد آمد.

7: حس خوبی ندارید:

اغلب همه چیز بر وفق مراد پیش می رود اما یک احساس عجیبی که ترکیبی است از نگرانی، عدم اعتماد و خستگی فکر آدم را به خود درگیر می کند. گاهی وقت ها، چیزهایی که فکرمان نمی تواند درک و توجه کند، ناخودآگاهمان به خود جذب می کند. نباید بیش از اندازه به این حس ها اهمیت داد اما به آن ها توجه کنید و به دنبال پیدا کردن راهی برای بازگرداندن آرامش باشید چرا که به مرور، این گونه احساسات بر روی کار و برخورد شما به مشتری اثر منفی خواهد گذاشت.

راه حل های پیشنهادی :

اگر مشتری ارتباط خود را با شما کم کرد اطمینان حاصل کنید که شما به تلاش های اضافی برای رفع مشکل و برقراری ارتباط کافی با آنها به طور منظم را انجام دهید.

اگر آنان نسبت به کارهای شما خیلی انتقاد می کنند، سعی کنید به انتقاداتشان رسیدگی کنید و با آرامش و مهربانی پاسخ مناسب بدهید.

اگر اشتباهی مرتکب شده اید، مهم است که از خود شجاعت نشان دهید و مسوولیتش را به عهده بگیرید. و تلاش تان را برای رفع مشکل و جبران اشتباه بکنید، حتی اگر در این راه متحمل ضرر شوید.

و هر چه سریعتر این کارها را انجام دهید، اعتماد و رضایت مشتریان زودتر و بیشتر جلب خواهد شد.

بهترین کار در زمانی که احساس کردید در حال از دست دادن یک مشتری هستید آن است که کیفیت کار و سطح خدمات خود را به به حدی ارتقا دهید که همتایی نداشته باشد و مشتری به راحتی نتواند از شما صرف نظر کند.

البته اگر خدایی ناکرده، پیش آمد که مشتری از دست دادید، می توانید به دلایل از دست دادن آن مشتری بیشتر فکر کنید تا در آینده چنین چیزی تکرار نشود. و با داشتن تجربه بیشتر به سراغ جذب مشتریان جدید بروید.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.