Contact the company:

02143489111

Contact sales:

02143489137

Contact support:

02143489148

02143489149

Company working hours:

Saturday to Wednesday from 9:00 to 17:00

Thursday from 9:00 to 13:00

Address :

No. 7, Unit 1, Sam St.,14 East St., Beyhaghi Blvd., Argentina Square, Tehran

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

02143489187

info@sirvansystem.com

صندوق فروش چیست و چرا باید صندوق فروش داشته باشیم؟

صندوق فروش چیست و چرا باید صندوق فروش داشته باشیم؟

پیشرفت روزافزون تکنولوژی و به تبع آن تغییر سبک زندگی بشر، نیازهای آدمی را دگرگون ساخته و به تدریج شیوه های جدید جایگزین شیوه های سنتی و قدیمی شده اند. در روزگاری که تمام امور حسابداری در دکان ها و حجره ها با چرتکه انجام می شد شاید کسی باور نمی کرد زمانی برسد که دیگر این وسیله کاربردی نه تنها پاسخگوی شاغلین حرف مختلف نباشد بلکه مخل انجام امور اقتصادی ایشان نیز باشد.

حتی ماشین حسابهای رومیزی نیز نتوانستند برای مدت زیادی جایگزین ابزار قدیمی باشند و امروزه شاهدیم استفاده از انواع رایانه ها جزء لاینفک زندگی انسان ها شده اند؛ رایانه هایی که روز به روز ارتقا یافته وکارایی های بیشتری پیدا می کنند. صندوق فروش (POS)، جزو ابزارهایی است که اطلاعات خرید، فروش و سایر هزینه های یک واحد شغلی را به صورت مکانیزه محاسبه، ثبت و در پایان برگه فیش را به همراه جزییات صادر می کند.ابزاری که جایگزین ابزارهای قدیمی شده است.

علاوه بر صندوق فروش، نرم افزارهایی نیز طراحی شده اند که با نصب آنها بر روی رایانه های فروشگاهی می توان این امر را انجام داد. استفاده از صندوق فروش ضمن صرفه جویی در وقت و انرژی افراد و درنتیجه جامعه، دقت و نظم امور را بالا می برد و از درصد خطا و اشتباه می کاهد که این مهم، منجر به رشد فعالیت شغلی می شود. ارائه فاکتور فروش به مشتریان، اطمینان آنها را بیشتر می سازد و موجب رفع شبهه و سوء تفاهمات احتمالی می شود. یکی از اهداف مهم استفاده از صندوق فروش، شفافیت امور مربوط به هزینه هاست چرا که از طریق ارائه فاکتور و ثبت مبادلات، فعالیت های اقتصادی قابل استناد می شوند . صندوق های فروش باید چند ویژگی را در خود داشته باشند که عبارتند از: قابلیت ارتقا ، کیفیت مناسب، به روز بودن و قابلیت استفاده از کارت های اعتباری. استفاده از صندوق فروش مزایای بی شماری دارد که علاوه بر موارد یاد شده می توان به مزایای دیگری نیز اشاره کرد. مزایایی چون:

· دارا بودن بارکد خوان که به منظور شناسایی کالا استفاده می شود و به نحو چشمگیری در وقت مشتری و فروشنده صرفه جویی و از ایجاد صف های طولانی جلوگیری می کند.

· ساختار صندوق فروش مناسب کار متصدی آن است و به نوعی طراحی شده است که به کاربر نظم می دهد.

·دارا بودن کشوی پول، نمایشگر خاص مشتری و صدور فیش و … .

·از دیگر مزایای کار با این دستگاه امکان دسترسی به گزارش واقعی روزانه و آگاهی یافتن از اینکه کدام کالا پرفروش یا کم فروش تر بوده اند، صرفه جویی در هزینه ها و قابلیت نگهداری هزینه ها است.

امروزه با روی کار آمدن این صندوق های مکانیزه فروش و همه گیرشدن استفاده از این صندوق ها دیگر نیازی به استفاده از فاکتور های دست نویس قدیمی و حساب و کتاب های طولانی و زمان بر مخصوصا برای فروشگاه های بزرگ نمی باشد و این فاکتور های فروش به صورت الکترونیکی توسط صندوق مکانیزه فروش صادر می شوند. همچنین این صندوق های مکانیزه فروش با رابط کاربری آسان و و زیبای خود قابل استفاده توسط تمامی کاربران با سطح سواد متوسط به بالا می باشند.

یکی از مزیت های دیگر استفاده از صندوق مکانیزه فروش که مهمترین آن نیز به شمار می رود معافیت مالیاتی درآمد تا سقف مشخص به شرط نصب و استفاده از صندوق مکانیزه فروش می باشد.

دعوت سازمان امور مالیاتی کشور از اصناف به استفاده از نرم افزار فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش

در آخر با توجه به اینکه استفاده از سامانه صندوق مکانیزه فروش در شفاف کردن مبادلات و معاملات تجاری و رونق اقتصادی کشور چه قدر اهمیت دارد، سازمان امور مالیاتی کشور از اصناف به صورت مرحله ای برای استفاده از صندوق مکانیزه فروش دعوت به عمل آورده است که بر اساس این فراخوان این اصناف از ابتدای سال ۹۴ مکلف به نصب، راه اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش می باشند و در غیر این صورت از معافیت مالیاتی سالانه محروم می شوند.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.