Contact the company:

02143489111

Contact sales:

02143489137

Contact support:

02143489148

02143489149

Company working hours:

Saturday to Wednesday from 9:00 to 17:00

Thursday from 9:00 to 13:00

Address :

No. 7, Unit 1, Sam St.,14 East St., Beyhaghi Blvd., Argentina Square, Tehran

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

02143489187

info@sirvansystem.com

سیستم لیبلینگ کالا

امروزه در دنياي بسته‌ بندي زندگي مي‌كنيم. زندگي ما پيش از آنچه فكر مي‌كنيم، عملاً به جعبه‌ها، شيشه‌ها و پوشش‌هاي مختلف وابسته است. تمام اشيا و وسايل اطراف ما، به نوعي با بسته محصور شده‌اند. خودرو زير پوشش خود، مواد غذايي مصرفي در قوطي، پاكت و شيشه يا جعبه و تمام وسايلي كه هر روز مورد استفاده ما قرار مي‌گيرند از صابوني كه براي شست‌وشوي دست و صورت مورد استفاده قرارمي‌گيرد تا خمير دندان، پوشاك، همه و همه را به صورت بسته‌بندي شده مي‌بينيم، لمس مي‌كنيم، حمل مي‌كنيم و مصرف مي‌كنيم، در نگاهي وسيع‌تر، بسته‌بندي جزيي از زندگي، كار و خانه ما شده است كه خود را به‌طور آشكار در خانه، خيابان و اداره نشان مي‌دهد.
منظور از بسته، فقط پوشش جعبه‌اي نيست بلكه هر چيزي است كه كالا در آن قرار مي‌گيرد. به بياني ديگر، بسته، شكل ظاهري كالاست، تحول در بسته‌بندي به جايي رسيده است كه اگر بسته‏اي تا قبل از اين فقط به عنوان حافظ و نگهدارنده جنس و كالا و همچنين به منظور تسريع و تسهيل در انبارش كالا جاي خود را باز كرده بود، امروزه جلب كننده نظرهاست و باعث شده گروهي از توليد كنندگان كالاي خود را در پوشش و يا ظرفي عرضه كنند كه مصرف كننده بعد از مصرف كالا، بتواند از آن در موارد ديگر استفاده کنند.

اصطلاحاً به اين نوع بسته‌بندي‌ها «بسته‌بندي با ارزش اضافه» گفته مي‌شود. براي جلب توجه جوانان نيز بسته‌هايي طراحي مي‌شوند كه مناسب با روحيات آنها بوده و توجه آنها را جلب كند، دسته‌اي ديگر از كالاها، در بسته‌بندي زيبا فقط به عنوان هديه آماده مي‌شوند و به اين ترتيب، خريدار بدون زحمت اضافي، بسته‌بندي هديه‌اي را خريداري كرده و آن را به شخص مورد نظر مي‌دهد. همچنين، بسته‌هاي ابتكاري وجود دارد كه براحتي باز و بسته شده و يا در قفسه يخچال و طاقچه جاي مي‌گيرند. استفاده از اين نوع بسته‌ها صرفاً به دليل زيبايي آنهاست.

با توجه به حجم بالایی بسته ها، نیاز است در انبارهای بزرگ و کوچک بتوان به راحتی ورود و خروج بسته ها را کنترل کرد و کالا را سریعتر از انبار خارج و با نام و برند تجاری فروشنده و ایران کد کالا به مشتری عرضه گردد و این خود مستلزم استفاده از سیستم بارکد و چاپ برچسب ( لیبل ) میباشد. با استفاده از برچسب میتوان برای هر نوع کالا یک بارکد جداگانه تعریف کرد و از پیش آمدن اشتباه در ارسال کالا جلوگیری کرد و میتوان به راحتی از میزان موجودی کالا با خبر شد. برچسب ها در انواع مختلف با کاربردهای مختلف وجود دارند، تعدادی در صنایع نساجی و تعدادی در صنایع خودرو و فرش و موکت، آزمایشگاهی، قطعه ساز، لوازم خانگی، بیمارستان، رستوران، مواد غذایی، و هر آنکه نیاز به الصاق ایران کد بر روی محصولات وارداتی و یا تولیدی خود دارد.

لیبلینگ کالا چیست

لیبلینگ، به فرآیند برچسب دار نمودن کالاها یا بسته بندی آنها اطلاق می شود. این برچسب که جهت شناسایی و ردیابی کالا در مقاطع مختلف (تولید، انبار، فروش، خدمات پس از فروش و …) بر روی محصولات الصاق می گردد، ضمنا اطلاعات متنی و نوشتاری شامل بارکدی است که اشاره به مشخصات محصول من جمله کد کالا، کد شرکت سازنده، تاریخ تولید، سری ساخت و غیره دارد که امکان شناسایی الکترونیکی کالا را در نقاط مورد نیاز فراهم می سازد. لیبلینگ کالا به کمک چاپگرهای برچسب یا بارکد پرینترها انجام می شود، با استفاده از این چاپگرهای امکان چاپ انواع لیبل ها در ابعاد مختلف و نیزجنس های مختلف کاغذی، پلی استر، متال (آلومینیومی)، صدفی (پی وی سی)، ترانسپارنت، پارچه ای ، تایوک و … جهت کاربری های مختلف وجود دارد .

سیستم لیبلینگ کالا

لیبل پرینترها به همراه خود یک نرم افزار رایگان دارند که کاربران میتوانند با استفاده از این نرم افزار، برچسبهای مورد نیاز خود را به آسانی طراحی و چاپ کنند . در این نرم افزار امکانات ساده ای برای طراحی لیبل قرار داده شده مثل نوشتن متن، استفاده از شکل (آرم شرکت)، شماره سریال، کادر دور و بارکد و …

شرایط رقابتی بین شرکت­ها و پیشرفت تکنولوژی موجب شده تا مجموع های تولیدی، صنعتی و بازرگانی جهت ایجاد وجه تمایز و ارائه خدمات پس از فروش مناسب، محصولات و کالاهای خود را با شناسنامه خاص در بازار توزیع نمایند. این شناسه به ­صورت برچسب حاوی اطلاعات کالا (نام کالا، قیمت کالا، مشخصات فنی، تاریخ تولید و انقضاء و…) می ­باشد. این فرآیند تحت عنوان لیبلینگ شناخته می ­شود. برچسب مذکور می ­تواند حاوی بارکد بوده و براساس نیاز مجموعه و امکانات نرم افزار گزارشات و کنترل های متعددی در قسمت های تولید، بسته بندی، تحویل به انبار و … داشته باشد و یا تنها اطلاعات یک محصول را به صورت نوشتاری و محدود به شکل ساده نشان می دهد. منظور از سیستم لیبلینگ و بسته بندی آی دی افزار، حالت اول (لیبل حاوی بارکد) است، سیستم لیبلینگ و بسته بندی می تواند به شکل مستقل و یا یکپارچه و دارای نرم افزار و یا سایر نرم افزارهای هر مجموعه باشد.

مزایای ویژه سیستم لیبلینگ و بسته بندی چیست

میلیون­ها شرکت در سراسر دنیا از سیستم بارکد (چاپ برچسب به­ صورت بارکدی) به ­منظور ارتقاء مدیریت اطلاعات، دسترسی سریع به داده­ ها، کاهش هزینه­ ها و افزایش راندمان خود استفاده می­کنند. برخی از مزایای این سیستم شامل موارد زیر است:

دقت: افزایش چشمگیر دقت اطلاعات با سیستم لیبلینگ و چاپ برچسب مبتنی بر بارکد و ایجاد بستری جهت جمع­ آوری مکانیزه اطلاعات درسایر فرآیندها مانند تولید، انبار، خدمات پس ازفروش و…

سیستم لیبلینگ کالا

بهره­ وری: افزایش بهره­ وری (تسریع در عملیات هر واحد و آزادسازی زمان پرسنل) با تبدیل روش ­های دستی به سیستم­ های الکترونیکی و دیجیتال و فرآیندهای درلحظه(online).

ردیابی: ردیابی عملیات کاربران و مدیریت آن­ها و جلوگیری از گلوگاه­ ها در ایستگاه­ های ورود اطلاعات با سیستم کنترلی دقیق در هر پروسه.

­ اجزاء سیستم لیبلینگ و بسته­ بندی چیست؟

  • نرم ­افزار لیبلینگ و بسته­ بندی: اصلی­ ترین قسمت در این سیستم است که گردش اطلاعات و عملیات این واحد در آن انجام می­شود. نرم­ افزار سام ورز دارای ویژگی­ های دلخواه ازجمله قابلیت اتصال به سایر نرم­ افزارهای موجود در مجموعه است.
  • بارکد اسکنر: ممکن است براساس کاربرد نرم­ افزار لیبلینگ نیاز به دستگاه بارکداسکنر با­سیم یا بی سیم باشد.
  • چاپگر برچسب (لیبل پرینتر): جهت چاپ برچسب­های حاوی بارکد برای کالاها و بسته­ بندی­ های آن­ها.
  • دستگاه جمع­ آوری اطلاعات(هندهلد): بسته به نیاز سازمان و کاربر واحد استفاده کننده جهت ثبت اطلاعات در لحظه و جلوگیری از خطاهای احتمالی کاربر.
بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.