Contact the company:

02143489111

Contact sales:

02143489137

Contact support:

02143489148

02143489149

Company working hours:

Saturday to Wednesday from 9:00 to 17:00

Thursday from 9:00 to 13:00

Address :

No. 7, Unit 1, Sam St.,14 East St., Beyhaghi Blvd., Argentina Square, Tehran

 

دستگاه هندهلد (PDA)

دستگاه PDA (هندهلد)

جهت اطلاع از موجودی و مشخصات این کالا لطفا با ما تماس بگیرید

در PDA، برای وارد کردن اطلاعات و دستورات، از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود. اکثر کامپيوترهای نوع Hand-held، از يک صفحه کليد خيلی کوچک و ظريف touch-screen بهره می گیرند. کامپيوترهای palm-Sized  از يک قلم مخصوص (استیلوس) و يک touch-screen همراه با يک برنامه «تشخيص نوشتار خطی» استفاده می‌نمايند. البته هر يک از مدل‌های فوق دارای مجموعه‌ای از دکمه‌ها برای روشن نمودن یا فعال کردن نمايشگر (و يا برنامه‌ها) می‌باشند.

مختصات محلی که با قلم فشرده می‌شود با ایجاد میدان الکتریکی و ارسال آن به درایور تعیین می‌گردد. عملکرد درایور صفحه هم به‌این صورت است که به صورت مداوم (در هر ثانیه هزاران بار) تمام نقاط صفحه را پیمایش ‌می‌کند. بدین ترتیب زماني که قلم با صفحه تماس برقرار می نمايد، روکش پلاستيکی موجود بر روی نمايشگر، کمی به سمت پايين حرکت ‌می‌کند تا فشرده شده و با سطح شيشه‌ای تماس برقرار نمايد.

Hand-held دارای یک نوع خاص از نمایشگر LCD می‌باشند. برخلاف کامپیوترهای شخصی که نمایشگرهای LCD بعنوان دستگا‌‌ه‌های خروجی مورد استفاده قرار می گیرند‌‌، دستگا‌‌ه‌های Hand-held از نمایشگرهای خود برای ورودی و خروجی استفاده می کنند. نمایشگرهای LCD دستگا‌‌ه‌های PDA به‌مراتب کوچکتر از نمایشگرهای laptop است و از صفحات بزرگتری نسبت به کامپیوترهای Palm Sized بهره می گیرد.