Contact the company:

02143489111

Contact sales:

02143489137

Contact support:

02143489148

02143489149

Company working hours:

Saturday to Wednesday from 9:00 to 17:00

Thursday from 9:00 to 13:00

Address :

No. 7, Unit 1, Sam St.,14 East St., Beyhaghi Blvd., Argentina Square, Tehran

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

02143489187

info@sirvansystem.com

 

تجهیزات فروشگاهی

صندوق های مکانیزه فروشگاهی

صندوق فروشگاهی یک دستگاه مکانیکی و یا الکترونیکی برای محاسبه و ثبت خرید و فروش معاملات، و یک کشو پیوست شده برای ذخیره پول نقد است. همچنین صندوق پول شمار یک قبض رسید برای مشتری چاپ می‌کند.

تاریخچه

صندوق فروشگاهی برای اولین بار توسط جیمز ریتتی پس از جنگ‌های داخلی آمریکا اختراع شد. او صاحب یک رستوران در دایتون، اوهایو، در ایالات متحده آمریکا بود، و می‌خواست از سرقت داراییش توسط کارکنان جلوگیری نماید. او مدل ریتتی (به انگلیسی: Ritty) را در سال ۱۸۷۹ – پس از دیدن یک ابزار که تعداد چرخش‌های پروانه در یک کشتی بخار را می‌شمرد- اختراع نمود. او با کمک برادرش جان ریتتی، در سال ۱۸۸۳ حق امتیازش را به ثبت رساند.

در سال ۱۹۰۶، مخترع چارلز اف. کترینگ، هنگام کارکردن در شرکت صندوق فروشگاهی ملی، یک صندوق فروشگاهی را با یک موتور الکتریکی طراحی نمود. طراح پیشرو، سازنده، تولید کننده، فروشنده و صادر کننده صندوق فروشگاهی که در سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰ در لندن مستقر بود (و بعداً در برایتون مستقر شد) صندوق فروشگاهی گراس بود، که توسط برادران سام و هنری گراس تاسیس شد.

صندوق فروشگاهی

در اغلب موارد کشو می‌تواند تنها پس از یک فروش باز شود، به جز زمانی که از کلیدهای خاصی استفاده شود، که به طور کلی تنها صاحب مغازه انها را دراختیار دارد (اگر کارکنان دیگری هم در انجا نباشند). این امرخطر دزدی کارکنان را از صاحب مغازه هنگامی که مشتری قبض رسید لازم ندارد اما باید به او پول خرد داده شود کاهش می‌دهد که می‌توانند پول را بدون رسید فروش در جیبشان بگذارند.

استفاده‌های رایج

صندوق فروشگاهی شامل یک کلید دارای برچسب “NS” است، که مخفف « فروش نداریم» است، و کشو را باز می‌کند، رسید را با عبارت « فروش نداریم» چاپ می‌کند و آن را در دفتر که باز مانده بود ثبت می‌کند. برخی دیگر از صندوق فروشگاهی نیاز به یک رمز عبور عددی یا کلید فیزیکی دارند تا هنگامی که بخواهیم در دخل پول را باز کنیم مورد استفاده قرار بگیرد. 

کشو پول نقد

یک کشو پول نقد محفظه زیر صندوق فروشگاهی است که در آن پول نقد حاصل از معاملات نگه داشته می‌شود. کشو به طور معمول شامل یک دخل قابل جابجایی است. دخل معمولاً به محفظه‌هایی تقسیم شده است تا انواع اسکناس‌ها و سکه‌های مورد استفاده را به طور جداگانه بمنظور شمارش آسان تر ذخیره نماید.

خود پرداخت

برخی از شرکت‌ها و سوپر مارکت‌ها دستگاههای خود پرداخت را ارائه کرده‌اند، که در آن مشتری بطورقابل اعتمادی بارکدها را اسکن می‌کند (یا به صورت دستی اقلام بدون کد مانند میوه را شناسایی می‌کند)، و این اقلام را در یک کیسه بسته بندی می‌کنند. کیسه وزن کشی می‌شود و زمانی که وزن چیزی در کیسه با وزن ان در پایگاه داده موجودی مطابقت ندارد دستگاه غیرفعال می‌شود.

دستگاه فیش پرینتر

یش پرینتر (پرینتر حرارتی) چیست و چگونه کار می‌کند؟

فیش پرینتر از متداول‌ترین دستگاه‌های خروجی در کامپیوتر است که از آن به منظور چاپ اطلاعات استفاده می‌شود. کاربران کامپیوتر صرفنظر از نوع استفاده ، ممکن است در مقاطع زمانی خاصی نیازمند استفاده از فیش پرینتر باشند. فیش پرینترها دارای انواع متفاوتی می‌باشند. فیش پرینترهای جوهرافشان، لیزری تک رنگ و لیزری رنگی، سه گروه عمده از فیش پرینترهای موجود می‌باشند. هر یک از فیش پرینترها (از فیش پرینترهای جوهر افشان تا فیش پرینترهای لیزری) دارای طراحی منحصربه‌فرد خود بوده و بمنظور اهداف و کاربردهای خاصی ، طراحی شده‌اند.

دستگاه بارکد اسکنر

دستگاه بارکد اسکنر

بارکد دو بعدی چیست؟

در سال‌های اخیر استفاده از فناوری بارکد دو بعدی در شرکت‌های مختلف تولیدی و خدماتی به منظور جهش در بازار  و فروش محصولات  به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. اما این کار برای شما هم لازم است؟ در این مقاله  به این قضیه می‌پردازیم که کاربرد بارکدهای دو بعدی چیست؟ آیا شرکت شما نیازی به استفاده از بارکد دو بعدی دارد ؟

دستگاه لیبل پرینتر

دستگاه لیبل پرینتر

با نگاهی به تولید انبوه محصولات با برندها و تنوع بالای آنها و استفاده از بارکد و ایران کد و شماره سریال کالا برای ردیابی و … نیاز است که روی محصولات برچسب مشخصات کالا و یا ایران کد و بارکد الصاق کرد تا از نظر سیستم‌های داخلی و بین المللی بتوان آن را شناسایی کرد.

تمام تولیدکنندگان و واردکنندگان کالا می‌توانند با استفاده از یک لیبل پرینتر برچسب موردنیاز کالاهای خود را با یک سیستم ساده طراحی و چاپ کنند و دیگر نیازی به این نباشد که بخواهند روی بسته‌بندی کالا (کارتن، سلفون،…) مشخصات کالا را چاپ کنند، چون برای این کار نیاز به چاپ در تیراژ بالاست و خود هزینه بالایی را در بر دارد پس میتوان با استفاده از یک لیبل پرینتر برای هر محصول لیبل و بارکد جداگانه چاپ کرد و روی آن الصاق کرد.

دستگاه Card Reader ، Card Printer و کارت های RFID

RFID چيست ؟

Radio Frequency IDentification (RFID)

آر اف آی دی یا RFID ترجمه مخفف عبارت شناسائی با فرکانس رادیوئی است که به عنوان جدیدترین تکنولوژی شناسائی به نحوی گسترده در دنیا مورد توجه قرار گرفته است.
امروزه ضرورت شناسايی خودکار عناصر و جمع آوری داده مرتبط به آنان بدون نياز به دخالت انسان جهت ورود اطلاعات در بسياری از عرصه‌های صنعتی، علمی، خدمات

دستگاه هندهلد (PDA)

هند هلد چیست ؟

PDA یا Hand-held به عنوان کامپیوتر جیبی، Palmtop یا Mobile Computer شناخته می‌شود و فروش آن همچنان در حال افزایش است. مهمترین مورد استفاده‌این دستگاه‌ها، مدیریت اطلاعات شخصی یا اصطلاحا Personal Information Management (PIM) ‌می‌باشد. دستگا‌‌ه‌های مدیریت اطلاعات شخصی (PIM)، به دستگا‌‌ه‌های پیشرفته با ارتباطات بی‌سیم تبدیل شده‌اند. اکثر این دستگاه‌ها با قلم کار می‌کنند و حتی تعدادی از آنها قابلیت تشخیص صدا را نیز دارند. تعریف “PDA” شامل پیجرهای “هوشمند”، لوازم اینترنت، کامپیوتر‌های palm-size  palm)به معني کف دست است و منظور اشاره به کامپيوتر‌هاي کوچکي است که در کف دست قرار میگيرند) و کامپیوترهای پوشیدنی ‌می‌باشد.

ترازوی دیجیتال

ترازو چیست ؟

ترازو دیجیتال، ترازو دستگاهی جهت تعیین وزن اجسام می‌باشد که از سالیان دور نیاز انسان‌ها در مصارف گوناگون بوده است، در مواردی نیز علاوه بر وزن کلی اجسام، وزن ترکیبی اجسام نیز توسط ترازو توزین می‌گردد، ترازوی طلا کشی که به ترازو زرگری نیز معروف می‌باشد که در زمان توزین، ترازو، وزن طلای به کار رفته در اجسام، توزین و مشخص می‌نماید، در نمونه دیگر می‌توان تعیین وزن و ترکیب وزنی آلیاژهای فلزی را نام برد.

ترازو یکی از قدیمی‌ترین ابزار جهت اندازه‌گیری می‌باشد، که گذشته صنعت ترازو به حدود ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد، با توجه به مقبره‌های فراعونه مصر دیده می‌شود که نقاشی ترازو نیز بر روی مقبره‌ها حکاکی و درج گردیده است، همچنین در زمان عهد عتیق به ترازو نیز اشاره‌های کوچکی گردیده است.

کشوی پول

کشوی پول

کشوی پول فروشگاهی در فروشگاه‌ها و هایپر مارکت‌ها برای نگهداری پول نقد بصورت اسکناس و سکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کالا با نام صندوق پول فروشگاهی هم شناخته می‌شود که در انواع مختلف ساخته می‌شوند و عموماً در زیر صندوق مکانیزه فروشگاهی (POS) قرار می‌گیرند.

دستگاه Caller ID

دستگاه Caller ID

كالر آی دی دستگاهی است كه از يك طرف به چند خط تلفن و از طرف ديگر توسط كابل سريال يا USB به كامپيوتر متصل می‌شود و چنانچه از بيرون تماسی با يكي از خطوط برقرار شود، شماره تماس گيرنده را به كامپيوتر ارسال می‌نمايد و نرم‌افزارهای مختلف می‌توانند از اين شماره استفاده نموده و كارهای مربوطه را انجام دهند.

لیبل ، ریبون ، رول حرارتی ، برچسب ، تگ

 انواع لیبل‌ها و موارد مصرف آنها

 

 1. برچسب کاغذی (Paper Label)
 2. برچسب متال ( Metal Label)
 3. برچسب پی وی سی (Pvc Label)
 4. برچسب بی رنگ و شفاف (Transparent Label)
 5. برچسب سکوریتی (Security Label)
 6. برچسب اموال (Asset Label)
 7. برچسب پشت متال (Back Metal Label)
 8. برچسب وُید  (Void Label)
 9. برچسب حرارتی  (Thermal Label) 
 10. تگ لیبل (برچسب امنیتی) (Tag Label)
 11. لیبل تایوک (Tywac Label)
 12. رول پارچه‌ای (Fabric Roll)