Contact the company:

02143489111

Contact sales:

02143489137

Contact support:

02143489148

02143489149

Company working hours:

Saturday to Wednesday from 9:00 to 17:00

Thursday from 9:00 to 13:00

Address :

No. 7, Unit 1, Sam St.,14 East St., Beyhaghi Blvd., Argentina Square, Tehran

موقع مشکلات لبخند بزنید ، چون ما در کنار شما هستیم .

با ما در شبکه‌های اجتماعی به روز باشید

02143489148

info@sirvansystem.com

تامین امنیت اینترنت اشیا

تامین امنیت اینترت اشیا راهکارهای گوناگونی دارد! نظرتان در مورد یک برچسب امنیت برای گجتها چیست؟ برچسبی که درست مانند برچسبهای مصرف انرژی، رده امنیتی محصول را به ما نشان دهند.

خوب نبود اگر برای تامین امنیت اینترنت اشیا هربار که گجتی را خریداری میکردیم برچسب کوچکی میزان امنیت دستگاه را به ما نشان می‌داد؟ برچسب کوچکی که خیالمان را از بابت امنیت دستگاه های متصل به اینترنت آسوده میکند.
این شیوه میتواند راهکاری برای تامین اینترنت اشیا باشد که اکنون بسیاری از ابزارهای زندگی ما را از روترها و دوربینهای کودک گرفته تا یخچال و ماشین لباس شویی هوشمند در بر گرفته است.
چه میشد اگر همانطور که استفاده از برچسب مصرف انرژی الزامی است، به کار بردن برچسب رده امنیتی هم الزامی بود؟

وقتی موضوع استفاده از دستگاه های هوشمند و گجت های اینترنت اشیا مطرح است، امنیت مهمترین دغدغه است. اینکه اطلاعات یخچال ما و یا محتویاتش درز کند تمام داستان نیست. حقیقت ترسناک این است که هرکدام از این محصولات اینترنت اشیا میتواند دریچه ای برای ورود مهاجمان به کل شبکه ما باشد و اینجا است که متوجه میزان اهمیت تامین امنیت اینترنت اشیا میشویم!

دستگاهی که امنیت ضعیفی داشته باشد را می‌توان به راحتی هک و از راه دور کنترل کرد. بدین ترتیب، مجرمان می‌توانند به شبکۀ خانگی شما دسترسی پیدا کنند و یا با به خدمت گرفتن سخت‌افزار شما برای یکی از ارتش‌های درحال‌رشد بات‌نت‌های اینترنت اشیا، از آن درراستای مقاصد بزرگ‌تری بهره ببرند.

متأسفانه، هنوز راهکار کاملی برای پیاده سازی این برچسب های رده بندی امنیتی ارائه نشده است. برخلاف بهره‌وری انرژی، که سنجش آن کاری نسبتاً آسان است، امنیت دیجیتال مفهومی غیرقابل‌پیش‌بینی است. شاید بتوان به مصرف کننده این اطمینان را داد که محصول مورد نظر او از منظر تعریف رمزهای عبور ایمن است، اما چطور میتوان تضمین کرد نرم افزار یک دستگاه در آینده هیچگونه آسیب پذیری امنیتی نخواهد داشت؟ چگونه میتوان تضمین کرد مهاجمان راه نفوذی به این گجت نخواهند داشت؟

در حقیقت، تنها چیزی که می‌توان واقعاً در تامین امنیت اینترنت اشیا تضمین کرد آسیب پذیری های دستگاه است (حتی اگر هنوز شناسایی نشده باشد).

تامین امنیت اینترنت اشیا تا حد زیادی به نرم‌افزار دستگاه‌ها مرتبط است. درنتیجه، ممکن است توانایی یک دستگاه در مقاومت دربرابر هک‌شدن بواسطۀ یک به‌روزرسانی (که یا دستگاه را بهبود می‌بخشد یا، ازطریق کد نامناسب، آن را بدتر می‌کند) یک شَبِه تغییر یابد. به همین شکل، اگر دستگاه به‌روزرسانی نشود، امنیت آن به مرور زمان افت می‌کند؛ چرا که هکرها دست به تولید ابزارها و دستگاه‌های جدیدی می‌زنند که از تداوم کاربرد سیستم عامل‌های قدیمی سوءاستفاده می‌کنند.

مطمئناً این اولین باری نیست که برای تامین امنیت اینترنت اشیا ایده هایی اینچنین مطرح میشود. سال گذشته، متخصصان امنیت سایبری هشدار دادند که وضع امنیت دستگاه‌های متصل به اینترنت درحال بدتر شدن است؛ چراکه تولیدکنندگان انگیزه‌ای برای اولویت دادن به امنیت ندارند. در آن زمان، کِوین فو، استاد علوم کامپیوتر و مهندسی دانشگاه میشیگان، اعلام کرد که دولت ایالات متحده باید نهادی مستقل را برای آزمودن امنیت دستگاه‌های IoT شکل دهد. گرچه شاید این ایده عملی تر از ایده برچسب رده بندی امنیتی به نظر بیاید، بازهم مشخص نیست که در عمل چگونه اجرا خواهد شد.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.